Moterų teisės

Moterų teisės

 

Moterų teisės, reprodukcinė sveikata ir lytinis švietimas – svarbios temos, kurios visuomenėje būna dažnai pamirštamos. LR Seime esu šias temas nagrinėjančios Laikinosios Vystomojo bendradarbiavimo, reprodukcinės sveikatos ir teisių grupės pirmininkė, taip pat priklausau Laikinajai moterų grupei. 

Esu įsitikinusi, kad Lietuvos moterims turi būti užtikrinta teisė naudotis šiuolaikinio mokslo pasiekimų teikiama nauda, kad būtina kuo skubiau taisyti reprodukcinės sveikatos ir lytinio švietimo spragas, o tiksliau jau atsivėrusias prarajas Lietuvoje.

 

2022 m. kovo 15 d. kartu su visuomeninėmis organizacijomis surengiau spaudos konferenciją „Valstybės atsakas į smurtą prieš moteris: ar išdrįsime imtis realių veiksmų?“, skirtą „smurto lyties pagrindu“ sąvokos naudai apsaugant su smurtu susiduriančias moteris. 

 

 

2022 m. sausio 15 d. Seimas svarstė naująją Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo redakciją. Mano teiktam pasiūlymui įtraukti „smurto lyties pagrindu“ sąvoką nebuvo pritarta. 


2022 m. kovo 7 d.
 suorganizavau Europos nevaisingumo gydymo atlaso pristatymą Seime. Spaudos konferencijos metu buvo aptarta moterų padėtis Ukrainoje ir Lietuvoje, reprodukcinės sveikatos užtikrinimas ir aptarti tolimesni planai Seimo pavasario sesijoje.


2022 m. sausio 20 d.
tapau Laikinosios Vystomojo bendradarbiavimo, reprodukcinės sveikatos ir teisių grupės pirmininke. Šioje grupėje toliau stengsimės užtikrinti Lietuvos gyventojų teisę į naujausius mokslo pasiekimus reprodukcinės sveikatos srityje bei modernų ir pasaulietinį lytinį švietimą mūsų mokyklose.

2021 spalio 20 – 22 dienomis vizitas Varšuvoje, kur buvo Europos Parlamentarų forumas, skirtas seksualinės ir reprodukcinės sveikatos klausimams.

2021 rugsėjo 27 d. kartu su kolegomis Arminu Lydeka, Viktorija Čmilyte-Nielsen ir Jurgita Sejoniene įregistravome Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisas. Su įstatymo projektu galite susipažinti čia.

2021 balandžio 29 d. dalyvavau susitikime su Nacionaline šeimų ir tėvų asociacija, Lietuvos gydytojų akušerių ir ginekologų asociacijos atstovais ir Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais dėl medikamentinio nėštumo nutraukimo reglamentavimo ir kontraceptinių priemonių kompensavimo. 

2021 kovo 10 d. vyko spaudos konferencija „Moterų teisė į mokslo pažangą – medikamentinis nėštumo nutraukimas Lietuvoje“. Konferencijoje dalyvavo gydytoja ginekologė, Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacijos direktorė Esmeralda Kuliešytė, moterų nevyriausybinių organizacijų tinklo ,,ReGina“ atstovė Margarita Jankauskaitė, Vilniaus universiteto Santaros klinikos gydytojas ginekologas Dr. Vytautas Klimas, Specializuoto kompleksinės pagalbos centro „Vilniaus m. moterų namai“ direktorė Lilija Henrika Vasiliauskė. 

2021 vasario 9 d. organizavau svarstymą Laikinosios Vystomojo bendradarbiavimo, reprodukcinės sveikatos ir teisių grupėje dėl medikamentinio nėštumo nutraukimo įregistravimo LietuvojeKartu su nevyriausybinėmis organizacijomis rengėme kreipimąsi dėl klausimo sprendimo į LR sveikatos apsaugos ministeriją.

2020 lapkričio 18 d. kartu su kitais Seimo nariais, įsteigėme Laikinąją Vystomojo bendradarbiavimo, reprodukcinės sveikatos ir teisių grupę. Tapau grupės pirmininkės pavaduotoja.