Kanapės
Kanapės
Kanapės – Lietuvoje nuo seno naudojamas augalas, kurio pluoštas ir sėklos buvo, yra ir gali būti naudojami maistui, gėrimams, farmacijos ir kosmetikos produktams, taip pat popieriaus, plastiko, rūbų, baldų, namų apyvokos reikmenų, statybinių medžiagų, baterijų ir net automobilių gamybai. Deja, Sovietų Sąjungos šis augalas buvo nepelnytai demonizuotas ir tik paskutinius pora dešimtmečių Lietuvos piliečiai vėl noriai jas augina, perdirba ir vartoja – tik mūsų įstatymai ir kontrolės mechanizmai, kol kas, atsilieka.
2022 m. spalio 27 d. palaikiau Žemės ūkio ministerijos teiktą projektą dėl pluoštinėse kanapėse nustatyto THC kiekio padidinimo nuo 0,2 iki 0,3 proc. Jei įstatymas bus priimtas, jis leis mūsų ūkininkams auginti daugiau pluoštinių kanapių veislių, pluoštines kanapes auginti ir kaip tarpinius pasėlius, auginti kanapes moksliniais eksperimentiniais tikslais ir mažins administracinę naštą verslui, nereikalaujant laboratorinių tyrimų protokolo išvados kai kuriems gaminiams.
2022 m. rugpjūčio 31 d. Vyriausybė pritarė mažo kiekio kanapių dekriminalizacijos projektui. Dabar projektas keliaus į Seimo komitetus svarstymui, vėliau – į Seimo salę priėmimui. Daugiau skaitykite skyrelyje „Narkotikų politika”.
2021 m. liepos 7 d. lankiausi „Kanapinė Šironija“ – nuostabiame pluoštinių kanapių ūkyje, kur susipažinau su kanapių pluošto pramonės galimybėmis ir iššūkiais mūsų ūkininkams.

2021 m. gegužės 20 d. balsavimo metu Seime pritarta 3-ajai pluoštinių kanapių įstatymo projekto redakcijai. Plačiau čia.
2021 m. gegužės 12 d. dalyvavau kaimo reikalų komiteto svarstyme dėl pluoštinės kanapės įstatymo projekto redakcijos. Įstatymo projekte nustatoma maksimali 0,2 proc. THC kiekio riba pluoštinių kanapių gaminiuose, ši riba bus taikoma ir importuojamiems gaminiams. 0,2 proc. THC riba numatoma ir tarpiniams produktams, o jeigu ji viršijama, juridiniai asmenys tam privalo gauti specialų leidimą.