Kanapės

Kanapės

Kanapės – Lietuvoje nuo seno naudojamas augalas, kurio pluoštas ir sėklos buvo, yra ir gali būti naudojami maistui, gėrimams, farmacijos ir kosmetikos produktams, taip pat popieriaus, plastiko, rūbų, baldų, namų apyvokos reikmenų, statybinių medžiagų, baterijų ir net automobilių gamybai. Deja, Sovietų Sąjungos šis augalas buvo nepelnytai demonizuotas ir tik paskutinius pora dešimtmečių Lietuvos piliečiai vėl noriai jas augina, perdirba ir vartoja – tik mūsų įstatymai ir kontrolės mechanizmai, kol kas, atsilieka.

2022 m. rugpjūčio 31 d. Vyriausybė pritarė mažo kiekio kanapių dekriminalizacijos projektui. Dabar projektas keliaus į Seimo komitetus svarstymui ir vėliau – į Seimo salę priėmimui.

2021 m. liepos 7 d. lankiausi „Kanapinė Šironija“ – nuostabiame pluoštinių kanapių ūkyje. 

 

2021 m. gegužės 20 d. balsavimo metu Seime pritarta 3-ajai pluoštinių kanapių įstatymo projekto redakcijai. Plačiau čia.

2021 m. gegužės 12 d. dalyvavau kaimo reikalų komiteto svarstyme dėl pluoštinės kanapės įstatymo projekto redakcijos. Klausimai:
👉Įstatymo projekte nustatoma maksimali 0,2 % THC kiekio riba pluoštinių kanapių gaminiuose. Ši riba bus taikoma ir importuojamiems gaminiams. 
👉 0,2 % THC riba numatoma ir tarpiniams produktams. Jeigu riba viršijama, juridiniai asmenys tam turi gauti specialų leidimą.